Dieviška privilegija tvarkytis
Pakelkite rankas kam patinka tvarkytis? Man patinka ir tuoj pasakysiu kodėl.
Pirma – tai yra dieviška privilegija. Dievas kurdamas pasaulį, turėjo reikalų su chaosu (Per 1, 1-2). Biblinis mitas vaizduoja visatos dizaino procesą, kuris reikalavo laiko, nuoseklumo ir pastangų. Po kiekvieno žingsnio reikėjo atokvėpio, kol galiausiai atėjo ilgas laikas poilsiui ir gėrėjimusi savo rankų darbu (Pr 2, 2-3). Imituoti Kūrėjo darbą, semtis jėgų iš pasaulio sukūrimo mito – archajiškas visų tautų mastymo būdas. Modernus žmogus jo atsisakė prieš 200 metų. Ir be reikalo. Tvarkos palaikymas be mito tapo nuobodus ir neįkvepiantis.
Antra – tvarkingi namai yra didelė paslauga mano smegenims. Visą dieną alinamos įvairiausių idėjų ir sumanymų, vakarais jos kur kas geriau atsigauna ir pailsi tvarkingoje aplinkoje. Taip galiu ne tik atgauti jėgas, bet tapti gerokai produktyvesnė ir darbingesnė kitą dieną. Toks procesas palengviną išlikimą ir prisitaikymą prie aplinkos.
no images were found
Trečia – tvarkymasis yra judėjimas ir sportas. Taip teigia mano trenerė ir masažistė Regina Gaidelienė, kuri tobulai išmano kūno anatomiją. Kai darome tvarką raumenys dirba, o tai reiškia, kad daugiau ar mažiau mankštinamės. Jei praleidai dieną be sporto salės arba nenuėjai 10 tūks. žingsnių, tvarkymasis puiki proga tai kompensuoti. O tai jau gyvenimo būdas. Madinga ir šiuolaikiška.
Ketvirta – tvarkytis namus buvau pratinama nuo mažens. Šeštadienis buvo ta diena, kai mūsų šeimos moterys pasiskirstydavo darbus. Labai gerai pamenu ne patį procesą, o rezultatą – palaimos jausmą, kurį patirdavau pabaigus darbą. Dabar, kai gyvenu katino namuose, tvarkausi viena, bet toliau tęsiu šeimos tradicijas.
Penkto punkto nebus. Vietoj jo – manifestas. Tegul dizaino masmedia toliau įtikinėja, kad namuose mūsų laukia vien ramybė ir poilsis, mes nepasiduosime. Su dievišku įkvėpimu grumsimės su vis sugrįžtančiu chaosu pakiliai sportuodamos, o vėliau palaimingai ilsėsimės.