Blog

Skaityk lovoje

Šiandien nevengiame aptarinėti  ką kas veikia lovose. Kartais tai peržengia kultūringumo ir net padorumo ribas.  Tuo tarpu lovoje galima tiesiog skaityti. 

Skaitymui reikia gero apšvietimo. Tokio, kad tekstą matytumėm ryškiai ir aiškiai. Tokį apšvietimą sukuria reflektorinė LED lempa (cokolis GU 10). Tai automobilinių lempų principas. Jos šviečia kaip prožektoriai ir į tik tą zoną, kurios reikia. Skaitymo lemputės galingumo  gali pakakti 350 lm , o vyresniems  gali prireikti ir 575 lm.  Jaukiausias šviesos spektras K 2700, kampas 36 laipsniai. 

 

Šviestuvo  vieta geriausia  maždaug virš galvos. Taip  išvengsime akinimo, knygos tekstas  apšviečiamas  tolygiai ir akys nevargsta.  Medicinos mokslų daktarė, oftalmologė Ramutė Vaičaitienė ( MEDVISIT)  pataria: kas 45 min daryti pertraukas, pavaikščioti, pažiūrėti į tolį;  praverstų knygą pasidėti ant nejudančio paviršiaus. 

 

Skaitant kambarys neturėtų būti tamsus.  Geriausia prieblanda, kurioje mūsų kūnai atsipalaiduoja. Atsiranda  pojūtis lyg skendėtumėm rūke arba būtumėm po vandeniu. Tarytum Eglė Žalčių karalienė Žilvino karalystėje. Man tai pats geriausias metas. Linkiu gero laiko lovoje su knyga!

Nuotraukos  panaudotos iš Wolterinck, Ilse Crawford , Markslojd

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *